Dám ti slunce - Jandy Nelson

by - 3:25


Výsledek obrázku pro dám ti slunce

Napsal/a: Jandy Nelson
Počet stran:360
Vydáno v čr:2016
Nakladatelství: CooBoo
Počet dní, co jsem knihu četla: netušímKnihu jsem si koupila dosti nedávno, díky velmi pozitivním recenzím a tématu homosexuality (a hlavně, protože jsem si založila kartičku u dobrovských a chtěla jsem jí prostě použít). Pokaždé jsem na tuto krásku viděla dobré reakce a v cizích zemích byla vychvalovaná stejně jako v České republice. Doufala jsem, jak mě tahle kniha okouzlí jako všechny ostatní, ale byl to pravý opak, celý příběh mě nijak nebavil. Přišlo mi to dlouhé, nezábavné a nijak jsem si neoblíbila jednu z hlavních postav(přesněji Jude).
Abych vás uvedla nějak do děje, příběh pojednává o dvojčatech Jude a Noahovi, kteří vypráví příběh každý ze své strany, ale v jiném věku. Mluví o svých láskách, problémech a neustálém rozdělení mezi sebou, že si nejsou blízcí jako dřív od té doby, co zemřela jejich matka.U Noaha se můžeme setkat s "problémem" , že je homosexuál a je zamilovaný do svého nového kamaráda Briana. Do téhle chvíle byl spíše tichá myška, co si kreslila a snila, jak se dostane na uměleckou školu. Na což Jude ve věku 14 let jako Noah surfuje a užívá si život s přáteli. Oba si nakonec dají přihlášku na školu umění, ale dostane se tam jen Jude, co zprvu asi o nějaké umění ani nijak nestojí.

Poté se samotný příběh posouvá o nějaké tři roky, kdy jsou oba starší a hledají si zpátky cestičku k sobě a oba, jsou úplně jiní než dřív.Hlavní věc, co mě nebavila byla, že se tam skoro nic nedělo, bylo to nudné, ploché a nijak záživné. Člověk si z knihy nic neodnesl a ani se nenadchnul. Později mě začala vytáčet Jude, byla mi hrozně nesympatická a číst příběh z jejího pohledu pro mě bylo úmorné. Možná někomu byla sympatická, ale mně vůbec. Noah se mi líbil o dost více. Někteří i mohou namítat, že v knize opravdu nějaké "drama" bylo, ale mě vůbec nebavilo.

Jestli mám říct, je to možná jedna z knih, co mě nejvíce zklamala. Proto dávám 2 hvězdiček z pěti.

Jaký máte na knihu názor vy? Líbila se vám a nebo máte podobný názor jako já?

You May Also Like

2 komentářů

  1. Po prvních několika stránkách jsem ji odložila s tím, že nechápu jak kolem ní mohl být takový poprask.. Zatím ji mám v knihovně, tak třeba se k ní vrátím :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já jsem nad odložením také přemyšlela, ale nějak mi bylo líto peněz tak jsem se ke konci dost nutila. Pokud se k ní vrátíš a dočetla jí, napsala bys mi tvůj názor? :)

      Vymazat